'Babayiğit' yarış otosundan çıktı

Onuk Taşıt Sanayii CEO'su Ekber Onuk, yapım aşaması devam eden ilk Türk yarış arabası Onuk Sazan LM’nin plan ve görsellerini ilk kez İnovasyon Haftası'nda paylaştı
Bu haber 2014-05-31 07:32:51 eklenmiş ve 970 kez görüntülenmiştir.

Onuk Taşıt Sanayii CEO'su Ekber Onuk, yapım aşaması devam eden ilk Türk yarış arabası Onuk Sazan LM’nin plan ve görsellerini ilk kez İnovasyon Haftası'nda paylaştı

İZMİR - Ekonomi Bakanlığı'nın katkılarıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) organizasyonluğunda inovasyon kavramını Anadolu'ya yaymak amacıyla İzmir'de düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası ikinci günü; İrlandalı konuşmacı Gearoid Mooney'in "KOBİ'lerde İnovasyon" sunumuyla başladı. İşadamları ve üniversite öğrencilerinin birlikte inovasyonu tartıştığı ve büyük ilgi gören kariyer etkinliğine ise Türk iş dünyasından Hüsnü Özyeğin, Ali Kibar, Varol Civil, Osman Okyay, Tülin Karabük, Perihan İnci, Ekber Onuk ve Temel Kotil katıldı.

 

Yerli yarış arabası sürprizi

 

Türk İş Dünyası paneli konuşmacılarından, Onuk Taşıt Sanayii CEO'su Ekber Onuk, büyük bir sürpriz yaparak, tasarladıkları ilk yerli yarış arabasının gerçek görsel ve planlarını katılımcılarla paylaştı. Yıllar önce üretilen Anadol otomobil ekibinde de yer alan Onuk, aracın çok yakında hazır olacağını ve önümüzdeki yıldan itibaren yarışlara katılabileceğini söyledi. Aracın markası Onuk model ismi ise Sazan LM olacak. Sazan ismi, Onuk'un kaybettiği mühendis oğlu Kaan Onuk'un lisedeki takma adı.

 

Araçla ilgili bilgiler veren Onuk, yaklaşık 9 yıldır çalışmaların sürdüğünü söyledi. Onuk, yerli otomobil için ise "Türkiye'de arabanın feriştahını yapacak bilgi ve teknik altyapı var. Önemli olan bunun bir yol haritasını çıkartmak ve bu doğrultuda ilerlemek. Bu şekilde başlanan bir tasarım/üretim süreci mühendislik ekibi için çok ciddi bir eğitim süreci oluşturacak, bu çekirdek takım gelecekteki yılda 200-300 bin ünitelik üretimler için deneyim sahibi olacaktır. Türkiye'de bu tarz bir ekibi oluşturacak eleman kaynağı mevcuttur" diye konuştu.

 

dünya

ETİKETLER : babayiğit yerli oto türk otomobili araba ekonomi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Sektörel Haberler haberleri

E-Mail Bülten Kaydı

Köşe Yazarları TÜMÜ +

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR

Sosyal Medya


Döviz Kurları

Arşiv Arama

- -
MALİ BİLGİ | Mali Haber Merkezi
© Copyright 2018 Mali Haber Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Hesaplamalar
Gib-Gecikme Zammı ve Faizi Hesaplama
Netten Brüte Ücret
Kıdem İhbar Tazminatı
SGK
e-bildirge
SGK Hizmet Dökümü Sorgulama
Ne Zaman Emekli Olabilirim
Sorgulamalar
Adres Kayıt Sistemi
Resmi Gazete
Merkez Bankası Kurları
SMM Odaları
İstanbul SMMM Odası
Ankara SMMM Odası
İzmir SMMM Odası
YMM Odaları
İstanbul YMM Odası
Ankara YMM Odası
İzmir YMM Odası